paul simon

česká scéna

LANUGO slaví deset let na hudební scéně!

LANUGO slaví deset let na hudební scéně!

14.12.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Česká scéna

Rok 2016 se pro kapelu LANUGO nese v duchu oslavy deseti let na hudební scéně.
Toto výročí zakončí tradičně, Vánočním koncertem v pražském klubu Jazz Dock.
Koncert se uskuteční ve čtvrtek 22. prosince od 22 hodin.
 
LANUGO, jedna z nejvýraznějších kapel české nezávislé scény, v sobě spojuje hned několik silných momentů: dynamiku, energii, inteligentní aranže i skvělou hráčskou techniku. Jejich autorská tvorba vyniká barevností hudebního vyjádření a samotné koncerty jsou výjimečné svou intimní náladou.
 
LANUGO 22.prosince zahrají v sestavě Markéta Foukalová Tošovská, Viliam Béreš, Mirek Šmilauer, Rastislav Uhrík, Martin Kopřiva, Martin Novák.
 
Vstupenky jsou k dispozici v klubu Jazz Dock nebo online na www.jazzdock.cz/cs/program
 
Před deseti lety potkala Markéta Foukalová kluky z LANUGO, v dubnu 2006 skupina začala zkoušet a záhy koncertovat. Vznikl materiál, který vyšel nejprve na EP a v roce 2009 na eponymnim debutu, který kapela vydala u prestižního vydavatelství Animal Music.
 
Na konci roku 2011 bylo na Nové Scéně Národního divadla pokřtěno druhé album LANUGO, 2011. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na ceny Apollo - ceny hudebních kritiků.
 
V roce 2013 skupina vydala nové EP jako první uchutnávku alba LANUGO, 2014. Toto album vzniklo za podpory fanoušků přes crowdfundingový portál HITHIT a bylo zařazeno mezi TOP 10 českých alb roku 2014 dle hudebního magazínu iReport.
 
V dubnu 2015 kapela pokřtila v pražském Roxy dvou-vinyl LANUGO, LP 2015 - reedici posledního alba rozšířeného o 4 bonusové skladby.
V závěru roku LANUGO představilo singl Holka
 
Desetileté výročí oslavila kapela retrospektivním koncertem na pražské náplavce na lodi Cargo Gallery v červnu tohoto roku a oslavy budou pokračovat i 2 dny před vánoci v klubu Jazz Dock.
 
www.lanugo.cz

 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
Ceske kapely
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat