planeta

hot news

4 nominace na ceny The Independent Music Awards za Proměnu MILLI JANATKOVÉ

4 nominace na ceny The Independent Music Awards za Proměnu MILLI JANATKOVÉ

29.3.2014 (autor: Redakce)
Kategorie: Česká scéna

Nová tvář české scény Milli Janatková/, osobitá a všestranná umělkyně, získala hned čtyři nominace na
americké ceny The Independent Music Awards sídlící v New Jersey za debutové album „Proměna“ vydané v únoru 2013. Ocenění zaměřené na uměleckou kvalitu a autentičnost tvůrčího přístupu jmenuje Music Resource Group ve spolupráci s porotou složenou z vlivných hudebníků jako například Suzanne Vega, Nancy Wilson, Arturo Sandoval, Joshua Redman, Laurie Anderson a zkušených porotců z hudebního průmyslu. Ceny IMA reprezentují široké spektrum tisíců umělců z nezávislé hudební scény Severní a Jižní Ameriky, Asie, Afriky, Evropy a Grónska, ze kterých byli nominovaní vybráni. Janatková je jednou z mála osobností střední a východní Evropy, jež byly na hudební ceny navrženy. „Proměna“ porotce zaujala nejen myšlenkovým konceptem a přirozeným žánrovým propojením, ale také vokální hrou a nápaditými aranžemi. Výsledky budou oznámeny v květnu 2014 a do 18. července probíhá hlasování fanoušků na cenu Vox Pop.
Milli se pohybuje mezi žánry latinskoamerických rytmů, folku a world music. Její kvalita spočívá v improvizačním, hlasovém a rytmickém cítění zpěvačky hrající na kytaru a neobvyklé perkuse. Vystupuje sólově a v triu s pianistou Markem Novotným a kontrabasistou Petrem Tichým. Album „Proměna“ je v distribuci Indies MG a Supraphonline.
 
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
planeta
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat