planeta

hot news

MICHAL AMBROŽ natočil v produkci DAVIDA KOLLERA desku Srdeční příběh!

MICHAL AMBROŽ natočil v produkci DAVIDA KOLLERA desku Srdeční příběh!

21.4.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Hot News

Zakladatelé Jasné páky a dloholetí přátelé Michal Ambrož a David Koller spojili síly a připravili album Srdeční příběh. David si v jedné písni střihnul s Michalem duet. Nápad natočit Michalovu sólovou desku "Srdeční příběh" vznikl na sklonku jara 2015, když shodou okolností Michala opustila kapela Hudba Praha a David mu nabídl takovou možnost s tím, že by jí i produkoval. David vybral písně, které podle jeho názoru nejsou tzv. "profláknuté" a přitom mají potenciál k dalšímu, novému zpracování. Vše jsou autorské písně Michala Ambrože.
 
David zvolil tři různá uskupení muzikantů, kteří jsou na československé scéně  špičkou. Na práci na albu se tedy sešly dvě skupiny ze Slovenska (Marcel Buntaj, Martin Gašpar a spol. - např. Vlasta Redl  a Martin Valihora, Oskar Rózsa a spol. - např. Richard Müller) a třetí skupinu sestavil David Koller z muzikantů, kteří hrají v jeho kapele. K tomu se přidali hosté na vybrané nástroje (David Fárek - sax, Radovan Jelínek - housle, Oldřich Krejčoves - kytara). Dívčí vokály zpívají děvčata z Jasné Páky (Magdalena Krištofeková, Pája Táboříková) doplněné  o dlouholetou zpěvačku Hudby Praha Jarmilu "Jamajku" Kauckou. Na tomto albu Michal pod Davidovým vedením poprvé pouze zpívá a nehraje na kytaru, jak tomu bylo vždy na jeho předchozích projektech.
Nahrávky vznikaly ve velmi inspirujícím prostředí jihomoravského Mikulova ve studiu Cox, pod dohledem zkušeného soundengineera Jiřího "Topola" Novotného. Mastering udělal Pavel Karlík ze studia Sono. Design obalu měla na starosti "Třetí dílna" dvojice Karel Haloun a Luděk Kubík.  
 
Album s 10 písněmi vyjde v polovině května na CD. Následovat bude i vydání na vinylu – sice o jednu píseň kratší, ale s kódem na digitální stažení celého alba navrch.
 
Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Michal Ambrož je jednou z nejzásadnějších osobností naší rockové scény. Spolu s Davidem Kollerem zakládající člen skupiny Jasná Páka a po ukončení její činnosti zakladatel a kapelník Hudby Praha. 
Zpěvák, skladatel, bubeník a producent David Koller patří mezi nejvýznamnější umělce současnosti. Kromě Jasné Páky hrál ve skupinách Lucie, Žentour, Kollerband, Pusa, Blue Effect ad. Za svoje poslední album získal aktuálně dvě ocenění Anděl 2015 (zpěvák a album roku) a jako člen skupiny Lucie Anděla pro skupinu čtvrtstoletí.
 
Foto: WM / J. Prokop

Warner Music

Starší článek »« Novější článekZpět

 
planeta
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat