planeta

hot news

Koncert skupiny OCEÁN a švédských elektroniků COVENANT

Koncert skupiny OCEÁN a švédských elektroniků COVENANT

1.5.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Hot News

Začátek koncertu patřil dříve kultovní formaci Oceán, spojené hlavně se jménem Petra Muka. Kapela se rozhodla dále fungovat i po tragické smrti frontmana s novou zpěvačkou Jitkou Charvátovou (Fiction, ex-Skyline). Nové verze starých hitů Oceánu jsou značně nepovedené, zbytečné a znějí jako okresní revival této legendy českého novoromatismu. Na druhou stranu nové písně Dante nebo Odlesk tvůj neznějí vůbec špatně. Jsou příslibem nové a smysluplné cesty tohoto seskupení, které v tomto roce opustil po vzájemné dohodě dlouholetý člen Dušan Vozáry.  Novou sestavu doplnil textař Petr Hons, který se chopil postu kytaristy a přibližuje zvuk kapely směrem k novým Depeche Mode. Doporučil bych změnit název kapely na např. Tichý Oceán a hrát jen nové věci, pak bude vše v pořádku…Těším se na nové album „Ve smíru“, které vyjde v červnu.


Po krátké pauze nastoupili, v husté mlze a za blikání stroboskopů, švédští Covenant. Od minulého koncertu změnil zpěvák Eskil Simonsson výrazně svou image. Blonďatou patku vyměnil za holou hlavou, nadále však zůstal elegánem věrný obleku s černou kravatou. Koncertní sestavu tvoří Daniel Jonasson a Andreas Catjar, kterého pravidelně střídá skladatelská a DJská hvězda Daniel Myer. Počátek koncertu se potýkal s problémy se zvukem, kapelu zvučil místní zvukař, což bylo bohužel slyšet. Podobný osud potkal The Mission v roce 2012 na koncertě v Paláci Akropolis. Koncertní verze skladeb předních představitelů synthpopu s prvky EBM jsou hodně taneční a podpořené „kraftwerovskými“ vocodery. Kapela odehrála výtečné skladby „Bullet“, „The Kingdom Come“ „Prime Movers „The Men“ nebo Brave New World“ za hlasitých ovací zaplněného sálu. Další povedená akce Sanctuary (www.sanctuary.cz)
 
M.Havel
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
planeta
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat