planeta

hot news

Skupina GREEN DAY potěší fanoušky novým singlem.

Skupina GREEN DAY potěší fanoušky novým singlem.

8.8.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Hot News

Skupina GREEN DAY potěší fanoušky novým singlem. Jak uvedl zpěvák Billie Joe Armstrong na Instagramu, skladba se bude jmenovat Bang Bang a kapela ji zveřejní 11.8.2016. Green Day patří k reprezentantům americké punk rockové scény. Vzešli z kalifornské punkové komunity, celosvětově se proslavili v roce 1994 albem Dookie obsahujícím hity Basket Case a When I Come Around. Desky, za kterou trojice získala Grammy, se prodalo přes 20 milionů kopií a dodnes je komerčně nejúspěšnějším titulem Green Day. Kapela tehdy rozpoutala novou punkovou revoluci a spolu s The Offspring nebo Blink-182 vrátila rozevlátý a divoký rock do hitparád. Díky Green Day se punková hudba stala součástí nejen amerického mainstreamu.

 Následovala úspěšná alba Insomniac (1995), Nimrod (1997) a Warning (2000), další zásadní deskou ovšem byla až rocková opera American Idiot (2004), která skupinu znovu propojila s mladou generací posluchačů. Album, které obsahuje dva z největších hitů Green Day, písně Boulevard Of Broken Dreams a Wake Me Up When September Ends, vyneslo skupině sedm nominací na Grammy, z toho dvě vítězné (Nejlepší rockové album a Nahrávka roku).
 
Z dostupných informací není zřejmé, chystají-li Green Day novou desku, dá se to ovšem předpokládat. Jak se bude jmenovat a kdy případně vyjde, se nejspíš dozvíme ve chvíli, kdy skupina poskytne k poslechu avizovaný singl Bang Bang.
 
Skladba BANG BANG k poslechu: https://www.youtube.com/watch?v=PsiTt3qiVlc
 
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
planeta
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat