planeta

hot news

J.A.R. dostali animovanou podobu v klipu k písni Jsem vymletej

J.A.R. dostali animovanou podobu v klipu k písni Jsem vymletej

14.2.2018 (autor: Redakce)
Kategorie: Hot News

Skupina J.A.R. se dočkala třetího klipu ke svému albu Eskalace dobra. Animovaný videoklip ke skladbě Jsem vymletej tvoří nepřeberné množství ručně kreslených obrázků (framů) a vznikl v dílně Norberta Neuschla, animátora, sochaře, kreativce ad., který stojí za sourozeneckou značkou NEUSCHL.

 

„Kapela J.A.R. bola pre mňa vždy top na česko-slovenskej hudobnej scéne, takže táto spolupráca je takým malým snom. Hneď po prvom vypočutí albumu Eskalace dobra bol som nadšený, minimálne ako pri každom albume, tá nekonvenčnosť a nápaditosť ma dostáva stále. No jeden song, konkrétne Jsem vymletej, mi ostal v hlave  a nevedel som ho prestať počúvať. To spojenie bizarnosti, a IQ humoru je úžasné. Okamžite som videl krátky príbeh života ryby s ľudským charakterom, ktorej niekto hodil niečo do akvária. Celým klipom sa nesie mierne psychadelické, čiastočne erotické stvárnenie predstáv a ilúzií v kombinácii s ilustrovanými obrazmi samotného textu skladby. Klip som robil so zámerom, aby sa vymykal klasickému konceptu „len pekný“ a aby jedno pozretie nebolo dostačujúce na to všimnúť si všetky vymyslené prvky, ktoré obsahuje“, vysvětluje okolnosti vzniku klipu Norbert Neuschl a Oto Klempíř z J.A.R. reaguje: Já mám hlavu hlavua v dezolátním stavua! Švihlý až téméř psychedelický text si zaslouží pořádně manický barevný grafický svět, který určité črty v kvalitě písně nejen zdůrazní, ale hlavně podtrhne její šestý smysl. Po zhlédnutí videa pak každý pochopí, v čem se onen kryptický smysl vlastně ukrývá. A ejhle – ukrývá se v osamělé psychiatrické automobilové honičce sebe sama, a to v záhadném snovém prostoru, kde šoféra pronásledují astrální bytosti převlečené za ryby nebo za mixér nebo za Bártu atd. V závěru se ve zpětném zrcátku na chvíli zjeví čaroděj dobroděj a hned se ví, že všechno zkrátka dobře dopadne. Jak by také ne, když jsme přímo uprostřed Eskalace dobra! Naše osobní upřímné veledíky si po právu zaslouží vážený pán Noro Neuschl. Užijte si to, přátelé”.

 

Skupina J.A.R. vydala svoje poslední studiové album loni na jaře a získala za ně hned několik nominací na výroční ceny, pžedevším na Ceny Anděl (skupina, album, skladba, videoklip) a ceny České hudební kritiky Apollo.

 

NEUSCHL je značka, která má základy a podstatu v kreativitě tří sourozenců. Jejím hlavním východiskem je nevšední pojetí světa a jeho surreálná naivita. „Takáto platforma nám vytvára priestor a možnosti skĺbiť množstvo umeleckých foriem dokopy, takže nájdete v našom portfóliu veci od animácie, videa, textov až po body art (tetovanie), maľby a sochy“, dodává Norbert Neuschl.

 

Zde se můžete podívat na klip Jsem vymletej: http://bit.ly/2FbheHc

 

Eskalaci dobra poslouchejte nebo stahujte: https://WMCZ.lnk.to/eskalacedobra

Starší článek »« Novější článekZpět

 
planeta
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat