Supraphon On-line

Sir Charles Mackerras: Život s českou hudbou - Dvořák, Smetana

Sir Charles Mackerras: Život s českou hudbou - Dvořák, Smetana

2.11.2010 (autor: Redakce)
Kategorie: Klasická hudba

Kompletní nahrávky Supraphonu se Sirem Charlesem Mackerrasem z děl Dvořáka a Smetany (kromě oper): Dvořák – Slovanské tance, Symfonie č. 6, 8 a 9, Symfonické variace, Legendy, Scherzo capriccioso, V přírodě *, Symfonické básně, Smetana - Má vlast. Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražský filharmonický sbor, sólisté, dirigent Sir Charles Mackerras

"Byl to skvělý muzikant. Jen málo dirigentů obsáhne stylově takovou šíři repertoáru jako on. Ze všeho nejvíce mu ale vděčím za to, že českou hudbu přinesl na Západ." Těmito slovy se operní hvězda Renée Fleming poklonila Siru Charlesi Mackerrasovi, jehož dlouhá a neuvěřitelně plodná dirigentská kariéra i životní cesta skončila ve věku 84 let v červenci t.r.

Skutečně, česká hudba neměla v posledních několika desetiletích ve světě většího advokáta a propagátora; a chce se dodat - také milovníka a znalce. "Ze srdce miluji Dvořákovu hudbu. Vedle Mozarta je to podle mne prostě nejlepší skladatel. Napsal skvělé symfonie, symfonické básně, napsal opery, komorní díla, písně, napsal velká duchovní díla, prostě všechno..." Supraphon měl tu čest až do konce spolupracovat s tímto velkým dirigentem a zvláště s Českou filharmonií zaznamenat jeho pojetí široké škály děl  největších českých skladatelů. Seznam ocenění těchto nahrávek by byl dlouhý... Věnujme raději čas a pozornost poslechu jeho muzikantského odkazu na těchto nahrávkách, které s úctou a láskou k Siru Charlesovi Supraphon předkládá všem, kdo si ho chtějí připomínat.
Sir Charles Mackerras – dirigent, který světu přinesl českou hudbu. Nyní jeho kompletní orchestrální nahrávky pro Supraphon!

www.supraphon.cz

Starší článek »« Novější článekZpět

 
rod stewart
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat