Supraphon On-line

Jitka Hosprová v dialogu s českou hudbou 20. století vydává nové album: Monolog

Jitka Hosprová v dialogu s českou hudbou 20. století vydává nové album: Monolog

21.3.2011 (autor: Redakce)
Kategorie: Klasická hudba

Světově uznávaná sólistka na violu Jitka Hosprová na svém novém albu posluchačům představuje to nejlepší, co bylo ve 20. století pro sólovou violu napsáno v rodné vlasti Dvořáka, Smetany či Janáčka. Stěží bychom hledali jiného violistu, v jehož repertoáru tvoří díla 20. a 21. století tak významnou dominantu. Jitka Hosprová na CD zařadila dvě česká díla zakladatelského významu (dialogickou Suitu Ladislava Vycpálka, který studoval skladbu u V. Nováka, a Sonátu Sukova žáka Pavla Bořkovce) a skladby dvou představitelů dnešní starší skladatelské generace (Klusák, Smolka). Viola Jitky Hosprové odráží všechny barvy lidských emocí; je smutná, tajemná i naléhavě vášnivá, sametová i syrová. Díky této živosti CD daleko překračuje rozměr pouhé hudební antologie; skladby vyznívají jako osobní výpovědi – a do témbru violy Jitky Hosprové je snadné se zamilovat.

CD (katalogové číslo: SU 4049-2):  Jitka Hosprová – Monolog / Česká tvorba 20. století pro sólovou violu obsahuje nahrávky: Pavel Bořkovec – Sonáta op. 12, Jan Klusák – Monolog „Ubi vult“(světová premiéra), Partita (světová premiéra), Ladislav Vycpálek – Suita op. 21, Jaroslav Smolka – Mlha sklíčenosti (světová premiéra)
Vydal Supraphon ve spolupráci s Českým rozhlasem: 18. 3. 2011

www.supraphon.cz       www.hosprova.cz            www.rozhlas.cz

Starší článek »« Novější článekZpět

 
rod stewart
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat