Supraphon On-line

Iva Bittová vydává album „Zvon“ nahrané s Pražskou komorní filharmonií

Iva Bittová vydává album „Zvon“ nahrané s Pražskou komorní filharmonií

20.11.2012 (autor: Redakce)
Kategorie: Klasická hudba

Iva Bittová, která je jedním z mála českých umělců, jejichž kariéra přesahuje české hranice a kteří se etablovali na mezinárodní scéně, vydává 23. listopadu 2012 u vydavatelství Animal Music (ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon) album s názvem ZVON nahrané s Pražskou komorní filharmonií a řadou hostů, a to sedm let po vydání zatím posledního autorského alba Elida. Album ZVON je rozmáchlým a zvukově bohatým projektem obsahujícím starší i novější skladby z repertoáru Ivy Bittové v úpravě pro symfonický orchestr. Obsaženy jsou skladby vzniklé za spolupráce s Vladimírem Václavkem, se skupinou Dunaj, se skupinou Čikori, s Pavlem Fajtem i ze sólových projektů, jakož i jedna novinka (píseň Větvička). Autory orchestrálních aranžmá jsou skladatel a majitel vydavatelství Animal Music Petr Ostrouchov (mimo jiné autor filmové hudby nominovaný za hudbu k filmům Želary, Občanský průkaz a Vendeta na cenu Český lev, v letech 1993-2006 člen skupiny Sto zvířat) a skladatelka a klavíristka Beata Hlavenková, které vede své vlastní trio, vydává sólové projekty (CD Joy for Joel, 2009) a účinkuje v projektech s Lenkou Dusilovou (Eternal Seekers, Baromantika). Projekt orchestrálních úprav písní Ivy Bittové vznikl (v omezenějším rozsahu sedmi skladeb) původně pro zahajovací koncert festivalu Struny podzimu 2009 s Pražskou komorní filharmonií, o rok později byl z popudu zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů rozšířen na celovečerní program a v roce 2012 opět rozšířen a upraven pro účely studiové nahrávky. 
 
Nahrávky kombinují originálním způsobem minimalismus původních skladeb s mnohovrstevnatým zvukem orchestru a s party sólových nástrojů a vynikají barevností zvuku, dynamikou a názvuky mnoha žánrů a stylů. Dirigentem je David Švec a nahrávání se též zúčastnila řada instrumentálních i vokálních hostů – kontrabasista Jaromír Honzák, kytaristé Vladimír Václavek a David Dorůžka, bubeník Miloš Dvořáček, trumpetista Oskar Török (Vertigo), vokální soubor Schola Gregoriana Pragensis, lidový sbor Grunik z Ostravice, cembalistka Monika Knoblochová, hráč na středověké nástroje Mario Mesany (Rožmberská kapela), loutnista Jan Čižmář, zpěvačka Lenka Dusilová a taktéž oba aranžéři, Petr Ostrouchov a Beata Hlavenková. Účast členek sboru Grunik je pro projekt velmi symbolická, neboť Grunik se před deseti lety zúčastnil již nahrávání lidových písní pro film Želary, v němž Iva Bittová ztvárnila jednu z hlavních rolí a k němuž Petr Ostrouchov složil hudbu.
Nahrávky byly pořízeny a smíchány ve studiích Sono Records, hlavním zvukovým mistrem byl Milan Cimfe; party sboru Grunik byly nahrány přímo v jejich domovské Ostravici. Mastering alba provedl v londýnském studiu Metropolis věhlasný Tony Cousins, který spolupracoval s Peterem Gabrielem, Davidem Sylvianem, Michaelem Nymanem, Genesis, Adele a mnoha dalšími hvězdami (nejen) pop music. Autorem obalu alba je Aleš Najbrt, fotografie jsou dílem Salima Issy.
Album je vydáváno s podporou dotací od Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl.m.Prahy a za sponzorské účasti společností Nano Energies, Mazars a Vyšehrad 2000.
 
Hudební vydavatelství Supraphon: www.supraphon.cz 
Iva Bittová: www.bittova.com,
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
rod stewart
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat