Supraphon On-line

Kmochova dechová kapela na mimořádném výběru nahrávek z let třicátých a čtyřicátých!

Kmochova dechová kapela na mimořádném výběru nahrávek z let třicátých a čtyřicátých!

30.11.2013 (autor: Redakce)
Kategorie: Klasická hudba

Po smrti legendárního skladatele a kapelníka Františka Kmocha řešila jeho kolínská dechová kapela závažný problém jak dál. Naštěstí se jeho nástupcem stal Alois Vlasák (1885 – 1954), také výtečný muzikant a dirigent, navíc i potřebně schopný organizátor. Tato kompilace představuje téměř tři desítky jím zaštítěných nahrávek především pro firmy Ultraphon a Esta, zachycující  mezinárodně proslavený orchestr ve špičkové formě.  Skladby autorů Kmocha a Vlasáka, ale také Julia Fučíka nebo Karla Hašlera, vybral a zvukově ošetřil přední odborník na éru šelakových desek Gabriel Gössel. Spolu s jeho zasvěceným odborným textem historii kapely v bookletu přiblíží i medailónek z pera Vladimíra Srba, vše pak doplňují dobové obrázky a fotografie. Archivní nahrávky z let 1930 až 1942 možná nesplňují technické parametry hi-fi, ale nabízejí hudbu autentickou, profesionálně výtečnou, silně patřící do předválečného Československa s důrazem na lidové, sokolské i jinak národní motivy. 
 
Cenný a dodnes platný odkaz chvil, kdy velké dechové orchestry patřily k tomu hudebně i společensky vůbec nejdůležitějšímu! 
 
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
rod stewart
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat