bryan adams

ZÁMECKÉ PARKÁNOVÁNÍ Doprovodný program festivalu Pernštejn(l)ove pro celou rodinu

ZÁMECKÉ PARKÁNOVÁNÍ Doprovodný program festivalu Pernštejn(l)ove pro celou rodinu

2.8.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Kulturní akce

V sobotu 6. 8. zamíří na pardubický zámek rodiny s dětmi. V zámeckém parkánu pro ně bude připraven bohatý celodenní program - divadelní představení, koncerty, tvořivé dílničky, soutěže, sportovní aktivity a mnoho dalšího. Program je součástí nového divadelního festivalu Pernštejn(l)ove, který na Zámku běží ve dnech 4. – 7. srpna. A pozor, vstupné na Zámecké parkánování je lidové! Držitelé platných vstupenek a permanentek na festival Pernštejn(l)ove a také mladší 15 let mají vstup zcela zdarma. Ostatní zaplatí pouhých 50,- Kč. 


Divadla
Akce bude zahájená v 10:00 a jako první se malým i velkým divákům představí soubor louTKA kaTKA s loutkovým představením na motivy klasické pohádky K. J. Erbena Zlatovláska. Baron Prášil zažil na svých cestách desítky, stovky, tisíce, miliony nepředstavitelných příběhů. S některými z nich vás seznámí Divadlo Toy Machine v pouliční loutkové podívané Baron Prášil. Třetí divadelní představení do Parkánu přiváží Divadlo U plotny, které v dynamické hře Cirkusárium nabídne příběhy zvířecích hrdinů velryby, lišky a hada. 
 
Koncerty
I nabídka koncertů bude velmi pestrá. Velký ohlas jistě vzbudí vystoupení takřka místního ansámblu Pískomil se vrací, který se představí v netradičním komorním složení. Z Pardubic pochází i písničkář Petr Langr, který svým naléhavým přednesem a akustickým zvukem připomene Glena Hansarda či Damiena Rice. Svérázný humor, nadhled a letně svěží akustické písničky o chytrých holkách či špendlících zapichovaných do panenek zahraje dvojice kytaristů Sára a Vojtěch alias LeDva. Skutečnou třešinkou na dortu bude vystoupení jedné z nejlepších tuzemských a capella souborů tedy Timbretone. Pražský kvintet ve své hudbě „bez nástrojů“ proplouvá jazzem, funky, lidovkou i swingem. V programu Zámeckého parkánování našlo svoje místo i vystoupení muzikoterapeutického sboru školy Svítání Mlima Jua, který hraje především improvizace na lidové písně a etnickou hudbu. Návštěvníky festivalu vedle dvou vystoupení tohoto souboru čeká i interaktivní workshop. 
 
Dílničky, sport a chuťovky
Během celého dne se dítka budou moct zabavit v několika tvořivých dílničkách. Tvoje dílna nabídne možnost si vyrobit magnety na téma láska a také originální textilní tašky. Stánek organizace Věda nás baví bude určen všem těm, kteří rádi objevují a zkouší. Dílnička Divadla Exil bude zasvěcena výrobě loutek z ponožek a v parkánu nebude chybět ani malování na obličej. Těm, kteří raději sportují, bude určena zadní část parkánu, kde si budete moct vyzkoušet koloběžky od Ekovelo, házení tenisáků na velké srdce, slalom na chůdách nebo pétanque. Hlad a žízeň vám zaženou Mazané matky, jejichž menu bude originální a zamilované, pít se bude pardubické pivo a kávu, zmrzlinu, palačinky a další laskominy nabídne kavárna Na cestě. 
 
Program: 
10:00 Zahájení
10:15 Divadlo louTKA kaTKA – Zlatovláska
11:45 Koncert Pískomil se vrací
12:15 Mlima Jua – Muzikoterapeutický sbor školy Svítání 
12:30 Divadlo – Toymachine – Baron prášil
13:15 Bubenický workshop s Mlima Jua
13:45 Koncert LeDva 
14:15 Mlima Jua – Muzikoterapeutický sbor školy Svítání 
14:45 Koncert Timbertone 
15:45 Divadlo U plotny – Cirkusárium
16:45 Koncert Petr Langr
17:30 Konec 

Kontakty:  
 

Starší článek »Zpět

 
harper
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat