paul simon

česká scéna

Dva astronauti na oběžné dráze – otec a syn: projekt Papalescu2

Dva astronauti na oběžné dráze – otec a syn: projekt Papalescu2

23.5.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Česká scéna

Není to zrovna obvyklé, aby se na jednom albu sešly hned dvě generace. V projektu Papalescu2, který tvoří Moimir Papalescu a jeho 11-letý syn Miki, se tak stalo a vše se vlastně odehrává na jakési virtuální oběžné dráze. Tu ve skutečnosti tvoří dva sousedící pokoje – Mikiho dětský pokoj, plný knížek a hraček, kde uprostřed stojí velká bicí souprava a Moimirova pracovna, přetvořená na plně funkční domácí studio. To vypadá jako řídící kabina kosmické rakety, kterou pak oba protagonisté pomocí pák a knoflíků zručně pilotují. Zde pak po večerech fantazírují a tvoří příběhy, které pak zaznamenávají pomocí svých elektrických přístrojů a nástrojů. A prvním je singl, který Vám právě nabízíme k poslechu: 

DAS TELESKOP je příběh, který vypráví o klukovi, který si přál k narozeninám hvězdářský dalekohled, aby nemusel večer chodit tak brzo spát. na "B-straně" singlu nachází skladba ROBOT MIKI, která je inspirována starým československým komiksem od Zdeňka Milera.

 

Singl také obsahuje 4 remixy od Sonji Vectomov, Armina Effenbergera (Cartonnage), Leona Stevenson aka H1 (The Extras, Die alten Maschinen) a producenta Microoma.

 

Singl DAS TELESKOP  vyšel 29. května 2016 u X Production jako elektronický download, s originálním obalem od významného českého malíře Zdeňka Daňka. Singl předznamenává album, které by mělo vyjít na vinylu v prosinci 2016. 

 

Tracklist:

01. Das Teleskop (Original Version) 4:33

02. Robot Miki 3:18

03. Das Teleskop (Sonja Vectomov Remix) 4:41

04. Das Teleskop (Armin Effenberger Remix) 3:20

05. Das Teleskop (H1 Punchdrunk Mix) 4:53

06. Das Teleskop (Microom Remix)3:44 

Total Time: 24:31

Moimir - Synthesizer, Sampler, Computer, Vocoder

Miki - Electronic Drums & Percussion, Synthesizer

 

Další informace:

www.facebook.com/papalescu2

https://soundcloud.com/papalescu2/sets/das-teleskop-1st-single-rmxs

 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
Ceske kapely
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat