planeta

hot news

Skupina JESUS NAD MARY CHAIN vydá v příštím roce nové album!

Skupina JESUS NAD MARY CHAIN vydá v příštím roce nové album!

14.12.2016 (autor: Redakce)
Kategorie: Hot News

Jesus And Mary Chain jsou jednou z největších legend ostrovní nezávislé scény. Pocházejí ze Skotska a s přestávkami fungují od roku 1983. Kostru skupiny tvoří bratři Jim a William Reidovi, sestavou však v průběhu let prošla i řada známých hudebníků, např. Bobby Gillespie z Primal Scream nebo John Moore, jenž později založil vlastní projekt Black Box Recorder. Jesus And Mary Chain měli vždy specifický a značně nekompromisní zvuk plný hlučných kytarových stěn, s pomocí zpětné vazby a různých efektů dokázali vytvářet obdivuhodné koláže a jejich koncerty se hlavně v počátcích často měnily v divoké a intensivní řádění. I proto měla kapela po několika incidentech zakázané hraní v mnoha klubech v Anglii.
 
Dosud posledním albem je deska Muki z roku 1998. Krátce po jejím vydání se bratři rozkmotřili a skupina se rozpadla. V roce 2007 Jesus And Mary Chain nečekaně vystoupili na festivalu Coachella, ale definitivně se na pódia vrátili až loni vzpomínkovým turné k albu Psychocandy. Tehdy zřejmě vznikl plán natočit nové album. Novinka Damage And Joy bude sedmou studiovkou. Se skupinou na ni spolupracoval producent Youth, zakládající člen a baskytarista Killing Joke, a podíleli se na ni i bubeník Brian Young a baskytarista Phil King z Lush. Pilotním singlem je skladba Amputation.

Desky Damage And Joy se příznivci britské kytarovky dočkají 24.3.2017.
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
planeta
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat