Supraphon On-line

profily

Novoromantici The Hurts objev roku 2010!

Novoromantici The Hurts objev roku 2010!

7.8.2010 (autor: Redakce)
Kategorie: Profily a rozhovory

Skupina The Hurts - objev roku 2010  ( Noví Ultravox naředění Bronski Beat )

(Development. Not Restoration by Joe Stretch)

 

Nebe je průzračné a chodníky uklizené. Před bary na Thomas Street lidi sedí u stolu s cigaretami a mobily v rukou. Jdu na schůzku z The Hurts. Dělají tady na nové desce, někde v podzemí domu poblíž centra Manchesteru
Cestou potkám jinou místní kapelu. Vypadají trochu frustrovaně a nervně. Mají problémy s turné. Když jim řeknu, že jdu za zpěvákem The Hurts, téměř se slzami se ptá, "co tam ti dva dělají?"
Adam Anderson a Theo Hutchcraft sedí vedle sebe v křeslech. Velká, nezařízená místnost se zaprášenou podlahou. Mašiny na nahrávání u jedné zdi, mikrofon naproti.  Za chvíli na sebe vezme Anderson kytaru a dostane se z nervních nálad. Hutchcraft si na chvíli vyndá hřeben z kapsy, kam jej po chvilce a snaze o účes vrátí.
Oba vypadají úplně rozdílně. Anderson je spíš kalkulující vizionář, zatímco Hutchcraft je od narození jasná pop star. Ale dodnes si rozumí a jsou k sobě loajální, jak jen dva chlapi můžou být.
Je to jen pár měsíců, kdy podepsali smlouvu se Sony. Rozhodli se tak v Berlíně, když jim došlo, že jejich kapela potřebuje perspektivu. Bylo to pro ně trochu chaotické období. "Lidi z německé společnosti MD nám říkali, že lidi potřebujou veselou hudbu., proto brali právě naše nahrávky."
V začátcích Hurts provázelo spíše ticho. Nebyli to uřvaní kluci z house parties, žádní namyšlení frajírci, co musí zaujmout za jakoukoliv cenu. Doslova se courali po čtvrtích na předměstích, žili v Broughttonu, Rusholme a Bellevue, samozřejmě nezapomněli ani na Berlín. Dnes na ty časy vzpomínají s úsměvem.
"Táta byl mlékař v Hazel Grove, třicet let tam dělal ," říká Anderson. "Nikdy jsem moc nikam nejezdil. Můj děda byl za války muzikantem, hrál dokonce na banjo pro The Queen."

Hutchcraft říká, že je rodák ze severního Yorkshire a do Manchesteru se přestěhoval, když odešel z domova. "Jako dítě jsem hodně cestoval, měli jsme karavan. Nějakou dobu jsme byli  v Austrálii, někdy na středovýchodě."
Za poslední čtyři roky byli většinou na podpoře. Anderson říká: "Nějak jsem to vládě vysvětlil a dostal 44 liber na týden. Bylo to OK," Hutchcraft dopňuje: "Super, neměli jsme nic." Oba přitom pracovali. Hurts měl job v backstage na závodech superbikeů, Anderson filmoval slavné psí "greyhound" závody v Bellevue. "Byl to paradox. V jednu chvíli sledujete, jak trenéři cpou injekce do psů a pak vám zavolá producent Rick Rubin. Řekne, že vaše video je naprosto úžasný."

Anderson a Hutchcraft se potkali před hudebním klubem Mancunian v roce 2005. Zapovídali se o muzice a hned další rok spolu vymýšleli nápady přes internet. Anderson poslal back vokály, stejně jako Hutchcraft. "Bylo to, jako bysme se nemohli potkat na veřejnosti," říká Anderson. "Možná to byl jeho tehdejší životní styl, netuším. Muziku jsme ale udělali než jsme se osobně poznali." jejich hudební background je úplně různorodý. „Naučil jsem se zpíváním po klubech," tvrdí Hutchcraft. Anderson se tehdy snažil o scénáře pro televizi. "jeden jsem napsal pro Channel Five, ale nesnášeli to," směje se.

První projekt byl "Daggers". Party band. Plný energie, agrese a posedlostí. "Všechno to bylo rychlý," vypráví  Hutchcraft. "Chtěli jsme být nejlepší popovou kapelou s nejlepšími písničkami. Chtěli jsme dělat věci perfektně. Na to jsme se nemohli vykašlat."
 
The ‘Daggers’ sklidili největší úspěch, když zahráli v roce 2008 na showcase se sestrou Beoynce, slečnou Solange Knowles.
V roce 2008 se vrátili do Manchesteru, protože neměli co dělat. Začali odjinud a vyplatilo se. "Snažili jsme se, písničky prostě přišly. Bylo to vše rozdílný. Nebyli jsme naštvaní, vše v klidu, věřili jsme tomu."
Jednoho večera napsali písničku "Unspoken", poslechli si jí a zavolali členům "Daggers", že hra je u konce. Příští den Hurts odletěli do Verony. Začátek úspěchu jejich skupiny.

Hodina s nimi je jako být v oku hurikánu. Hodinu kterou jsem s nimi strávil, slyšíte jen ztišené mobily, které všichni ignorují. Jejich slova sedí, baví se, vtipkujou. Není poznat, že by si média brali příliš vážně. Raději diskutujou o kuřecím jídle z ‘Nandos’. Věří své hudební vizi, chtějí bavit lidi a věří, že to dokážou.
Při odchodu za mnou okamžitě zamykají.

Odcházím a potkávám ty samé lidi, jako před rozhovorem.
"Co povídali?," ptá se leader kapely
"To a to, znáš to..."

 

http://www.informationhurts.com

Sony Music

Starší článek »« Novější článekZpět

 
paul simon
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat