Supraphon On-line

profily

Harlem Gospel Choir - Profil - Songs Of Praise

Harlem Gospel Choir - Profil - Songs Of Praise

23.9.2010 (autor: Redakce)
Kategorie: Profily a rozhovory

HARLEM GOSPEL CHOIR  - SONGS OF PRAISE  -  TOUR 2010

Turné Harlem Gospel Choir se vrací do České republiky již popáté
– tentokrát potěší české publikum celkem 5x!
Turné pod názvem Songs of Praise 2010 slibuje gospely a tradicionály!
Nejslavnější a nejúspěšnější gospelový sbor světa – Harlem Gospel Choir – dorazí v listopadu již popáté do České republiky. Kromě standardních zastávek z předchozích let se letos nově představí v Praze  na exkluzivním koncertě v kostele Šimona a Judy. Vrátí se také po roční přestávce do Zlína. V Brně tentokrát vystoupí v katedrále sv. Petra a Pavla, v Plzni pro změnu  v nádherné Měšťanské besedě.

19.11.2010 Brno – Katedrála sv. Petra a Pavla
21.11.2010 Zlín – Městské Divadlo
23.11.2010 Plzeň – Měšťanská Beseda
25.11.2010 Pardubice – Východočeské Divadlo
26.11.2010 Praha – Kostel sv. Šimona a Judy

Harlem Gospel Choir šíří lásku a radost po celém světě. Jedněmi z největších fanoušků jsou bezesporu ti čeští. Samotní členové sboru se k nám vždy velmi těší a je pro ně podle jejich slov velkou poctou moci vystoupit před publikem, které je tak miluje a fandí jim, a se kterým je každý koncert opravdovou společnou radostí.
V těchto dnech koncertuje Harlem Gospel Choir na Novém Zélandu a v Austrálii. Letos se také ještě vrátí do Číny, zavítá do Thajska i Bulharska. Jejich koncertní kalendář je plný do konce roku 2011, proto jsme velmi rádi, že je opět letos přivítáme u nás v České republice.

Historie vystoupení Harlem Gospel Choir v České republice

2006 – první turné po Čechách
V roce 2006 přijel do České republiky tehdy ještě českému publiku neznámý Harlem Gospel Choir tak trochu „na zkoušku“. Gospely v naší republice neměly nikdy velkou tradici a málokdo čekal, že by české publikum tento sbor zaujal.
Avšak nadšení a euforie, které doprovázely celou českou část turné, se dostaly se do všech médií.
Turné bylo do posledního místa v rámci všech zastávek vyprodané a členové Harlem Gospel Choiru předvedli českému publiku něco nečekaného. Turné bylo koncipováno po kostelech a synagogách, kde není zrovna typické u nás předvádět takovou show. Ovšem čeští fanoušci i zvědavci byli nadšeni. Mnozí z nich následně cestovali i na další zastávky českého turné, aby si tuto atmosféru zopakovali. Gospel v podání tohoto bezesporu nejslavnějšího newyorského sboru slavil v Česku obrovské úspěchy. Jejich televizní vystoupení v pořadu Sama doma v České televizi mělo obrovský ohlas u diváků.
Na pražském koncertě byla pořízena rozhlasová nahrávka Českým rozhlasem 1 - Radiožurnál, který ji s velkým úspěchem odvysílal ve vánočním čase.

2007 – návrat do Čech s novým repertoárem
V roce 2007 už předcházela mnohým vystoupením Harlem Gospel Choir pověst nevídané a velmi emotivní show, kterou si každý zamiluje od prvního okamžiku. 6 koncertů tohoto turné bylo již několik týdnů před začátkem totálně vyprodáno. Lidé opět cestovali za sborem po celé republice, druhý přidaný brněnský koncert byl dokonce vyprodán během jednoho týdne. Tisíce lidí pohltila nakažlivá energie nejslavnějšího gospelového sboru světa. Návštěvníci totiž zjistili, že tohle je opravdu show, na kterou se jdou bavit a odcházejí opravdu nadšeni. A nepřišli na koncert sami – už dobře věděli, že mají vzít sebou své děti a příbuzné, protože tohle je rodinná show.
Své turné zahájil sbor 1. listopadu 2007 v nádherném prostředí Státní opery Praha s báječnými „předskokany“ – dětským pěveckým sdružením Zvoneček. Společně nacvičili i zásadní gospelový song Oh Happy Day. Koncert opět nahrával ČRo 1 – Radiožurnál. Opět samozřejmě na startu turné navštívil sbor vysílání pořadu Sama doma v České televizi, kde zazpíval dokonce již 2 skladby.
Následovaly koncerty v Brně, Olomouci, Oseku, Hradci Králové a opět v Brně na druhém přidaném koncertě.
České koncerty si nenechaly ujít už ani české celebrity, které diváci mohli zahlédnout vedle sebe uprostřed tleskajících a zpívajících davů.
Koncem roku 2007 jsme rovněž byli nuceni se distancovat od dalších show jiných gospelových sborů s podobným názvem, jejichž vystoupení v naší republice začaly organizovat jiné promotérské agentury a ty záměrně parazitovaly na obrovském úspěchu Harlem Gospel Choir u nás a především na mediálních kampaních, vztahujících se k tomuto turné, s jasným záměrem účelové mást veřejnost.
Originál je totiž jen jeden - ten nejslavnější - Harlem Gospel Choir!

2008 - God Bless The Children – Czech & Slovak Republic Tour
V pořadí třetí česká část světového turné se rozrostla o spoustu nových míst a nově zavítala i na sousední Slovensko. Stala se tak bez přehánění největším turné zahraničního interpreta v česko-slovenských dějinách. Neslo se v duchu slavných kulturních stánků a velkých sálů. Turné bylo zahájeno na začátku listopadu v Praze, odkud se sbor přesunul do Brna a následně přes dalších 7 míst a 4 slovenské zastávky do Zlína, kde bylo velké česko-slovenské turné Harlem Gospel Choir ukončeno.
Jejich koncerty byly opět nabité obrovskou energií a nadšení návštěvníci nešetřili superlativy na adresu sboru. Na podporu tohoto turné bylo vydáno CD se záznamem koncertu z roku 2007, který pořídil ČRo 1 – Radiožurnál.
Koncept celého koncertu byl omlazen a k nástrojové sekci přibyla k bicím a klávesám nově basová kytara. V programu se objevily nové světové megahity z repertoáru Michaela Jacksona, Diany Ross, Stevie Wondera nebo např. Rihanny a Black Eyed Peas. To jednoznačně přitáhlo pozornost nového publika, především z řad mladších diváků. Kombinace klasického gospelu a nových směrů se ukázala jako dobrý nápad, protože publika loňských koncertů jásala a každá z jejich show končila dlouhými „standing ovations“.
Sám zakladatel sboru Allen Bailey označuje nový směr „renesancí kultury Harlemu“.


2009 – Concert Of Hope – Czech Republic Tour

Neskutečná energie gospelů v jejich koncertním podání může letos pohltila fanoušky na následujících koncertech turné Harlem Gospel Choir 2009:
•  31. 10. 2009  – Praha (Kongresové centrum – společenský sál)
•  01. 11. 2009  – Osek (Cisterciácký klášter)
•  02. 11. 2009  – Brno (Janáčkovo divadlo)
•  04. 11. 2009  – Liberec (Dům kultury Liberec)
•  05. 11. 2009  – Pardubice (Východočeské divadlo)
•  06. 11. 2009 – Plzeň (KD Peklo)

Úspěchy a sláva Harlem Gospel Choir 2007 - 2009
V roce 2007 si na koncert do Japonska za nimi „doletěl“ Bono Vox z U2, aby si s nimi „střihnul“ pár songů. Pravidelně je na turné navštěvuje například Diana Ross, velkým fanouškem je i Joss Stone.
V březnu 2007 je požádal jejich další fanda, Elton John, zda by mu nezazpívali „Happy Birthday“ na oslavě jeho 60. narozenin v New Yorku. Tam rovněž okouzlili svými hlasy Donatellu Versace, která využila jejich krátké vystoupení na jedné ze slavných extravagantních přehlídek značky Versace.
Na podzim 2007 slavili rovněž úspěchy v Rusku, kde jim nadšeně aplaudovalo obecenstvo např. na několika koncertech v Moskvě.
Následoval velký úspěch v rámci 3měsíčního kompletně vyprodaného halového turné s Andre Rieu & the Johann Strauss Orchestra po Německu a Francii, které poté pokračovalo na podzim v Holandsku a Japonsku. Na koncertu v New Yorku byl pořízen záznam z Radio City Music Hall – „New York Memoires“. DVD je stále jedním z nejprodávanějších DVD historie v této kategorii. Vánoce 2007 strávil sbor vystupováním v Disney Worldu na Floridě, kam se pravidelně sjíždějí rodiny s dětmi, aby si tam všichni společně užili volné dny. Právě tam vystupovali s velkou americkou hvězdou Jessicou Simpson. Koncem roku rovněž vystoupili ve společné písni In The Ghetto s Lisou Marií Presley v nejsledovanější TV show amerického kontinentu – Oprah Winfrey Show.

Není žádným tajemstvím, že hvězdami první velikosti jsou Harlem Gospel Choir i mezi největšími hvězdami showbusinessu, ale i mezi uznávanými osobnostmi společenského a kulturního života.
Několik svatebních songů zapěli členové Harlem Gospel Choiru vloni v New Yorku na svatbě Cecilie Sarkozy, exmanželky francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Do Central Parku v New Yorku si je pak pozvali na společné letní vystoupení Duran Duran.
Jedním z vrcholů jejich loňské sezony bylo bezesporu vystoupení pro Papeže Benedikta XVI na Yakee Stadionu v dubnu 2008, kde jejich 3 exkluzivní skladby sledovalo 60.000 diváků na místě a další stovky milionů u televizních obrazovek po celém světě.
Během podzimní sezony 2008 vystoupili Harlem Gospel Choir v Evropě v rámci Night Of The Proms společně se Simple Minds A Sinead O´Connor.

Přelom let 2008 a 2009 byl opět pro sbor velmi důležitý. Již dlouhá léta se Harlem Gospel Choir těší oblibě tehdy ještě prezidentského kandidáta Baracka Obamy.
Po jeho vítězství v prezidentských volbách s ním absolvovali desítky vystoupení, ať už v rámci jeho oficiálního programu, nebo jen setkání s občany, TV vystoupení atd.
To, že patří mezi respektovanou světovou špičku letos opět podtrhuje fakt, že v Evropě část sboru vystoupí při pokračování úspěšných koncertů „Night Of The Proms“ v Německu, Holandsku a Belgii po boku takových hvězd, jakými jsou znovuobnovení Roxette, Heaven 17 a další.


Více informací na speciálním webu www.harlemgospelchoir.cz

Desítky emotivních videoklipů z loňského turné
najdete na www.youtube.com/harlemgospelchoircz


Harlem Gospel Choir - biografie:

Světově proslulý Harlem Gospel Choir je jedním z předních gospelových sborů světa.
Při svých cestách po celém světě předávají jeho členové radost z víry skrze svou hudbu a také intenzivně pracují ve fondech pro dětskou charitu.

Sbor založil v roce 1986 Allen Bailey, kterého tato idea oslovila při návštěvě oslavy na počest Dr. Martina Luthera Kinga Jr. v renovovaném Cotton Clubu v Harlemu. Sbor byl „složen“ z nejlepších zpěváků a hudebníků z různých „černých kostelů“ v Harlemu.

Harlem Gospel Choir sdílí už řadu let poselství lásky, míru a harmonie s tisíci lidmi různých národů, prostředí, kultur. Snaží se dělat ze světa láskyplnější a svobodné místo. Svou hudbou a dynamickými vystoupeními se snaží o větší porozumění mezi afroamerickými kulturami – tato inspirativní hudba se jmenuje gospel a je prezentována především v „černých kostelích“. Téma těchto písní a vystoupení mají vždy jedno společné – spojit lidi a národy dohromady a něco z těchto idejí obnovit.

V rámci těchto idejí se často objevují ve společnosti známých jmen z hudební i jiných branží, aby svými vystoupeními pomáhali. Výčet těchto jmen by byl velmi dlouhý, za všechny jmenujme z poslední doby Bono Voxe z U2, Dianu Ross, Avril Lavigne, nebo báječné vystoupení s anglickou partou Gorillaz na výročním předávání cen americké hudební akademie Grammy Awards.
V posledních 2 letech mimo jiné oslnili Evropu a zároveň Radio City Music Hall v New Yorku, kde vystupovali společně s André Rieu na veleúspěšných vyprodaných koncertech.

U příležitosti 20 let od založení sboru a jako ocenění byli jeho členové honorováni titulem „Kulturní velvyslanci Harlemu“.


www.harlemgospelchoir.com
 

Starší článek »« Novější článekZpět

 
paul simon
 
 

 

© Copyright na 1996-2015 musicsite.cz, design by Aria-studio.cz, Webhosting Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu
pop, rock, alternativa, retro 70´s & 80 ´s, electro, wave, indie, gothic

 

Pro kvalitní muziku je třeba kvalitního vybavení. Máme v sortimentu značky Marshall, Rolland, Ibanez.

philips

Vyhledat